“Waleczna królowa. Królowa. Tom 4” zakończenie fantastycznej sagi

Imperium Tarachandu pod rządami królowej Kalindy doczekało się czasów pokoju. Rebelia została zatrzymana, a dotychczas dyskryminowani Bhutowie mogą już używać swe wyjątkowe moce. Przejęcie tronu radży przez księcia Ashwina zostało już dokładnie zaplanowane. Jednak wszystkie te sukcesy wymagały od Kalindy ogromnych poświęceń. Królowa na drodze do dobra narodu, którym przyszło jej rządzić, straciła swój dom, przyjaciół i miłość. Teraz musi wybrać, ile jest w stanie zaryzykować by uratować to, co jej pozostało. ”Waleczna królowa. Królowa. Tom 4” (https://www.taniaksiazka.pl/waleczna-krolowa-krolowa-tom-4-emily-r-king-p-1377362.html) po raz ostatni przenosi nas do świata niesamowitej i wojowniczej władczyni Kalindy.

Poświęcenie dla miłości

Ukochany Kalindy pozostaje uwięziony w ciemnościach Otchłani, do których został wciągnięty podczas ostatniej walki. Jako śmiertelnik Deven ma wiele szczęścia – do tej pory żaden człowiek nie przetrwał w królestwie cieni tak długo. Choć obecna sytuacja zmusza ukochanych do rozłąki, chłopak znajduje sposób, aby każdej nocy znaleźć drogę do Kalindy. Do czasu, gdy królowa nie doczekuje się przybycia bliskiego jej sercu mężczyzny. Wtedy postanawia postawić wszystko na jedną kartę. Aby uratować ukochanego Devena, Kalinda będzie musiała zwrócić się do samych bogów i prosić ich o pomoc w drodze przez Otchłań. Czy podjęte ryzyko opłaci się i królowa uratuje miłość swojego życia?

Opowieść o sile i determinacji

”Waleczna królowa” to czwarty i ostatni tom serii ”Królowa”. Fantastyczny świat przedstawiany w książkach opisuje historię Kalindy, dziewczyny wychowanej przez kapłanki, która zostaje wybrana na setną żonę tyranicznego radży Tareka. Życie dziewczyny nieprzerwania wystawia ją na próby, które sprawiają, że staje się silniejsza i bardziej zdeterminowana do walki o dobro narodu i bliskich jej osób. Czytelnicy śledzący przygody Kalindy uczą się jej motta życiowego – nie ma rzeczy niemożliwych i nigdy nie należy się poddawać. Świat ”Królowej” to wyjątkowe połączenie fantastyki z inspiracjami czerpanymi z kultury Indii.

Królowa fantastyki

Za sukcesem serii ”Królowa” stoi pisarka kanadyjskiego pochodzenia Emily R. King. Miłośniczka książek, silnie zaangażowana w lokalną społeczność pisarzy. Swoją twórczością przenosi czytelników w stworzone przez siebie niesamowite światy fantastyki, które wciągają od pierwszej strony. Obecnie autorka pracuje nad nową serią ”The Evermore Chronicles”, opowiadającą przygody dziewczyny podróżującej w czasie. Za oceanem doczekała się już wydania dwóch tomów, a aktualnie Emily zajmuje się pisaniem trzeciego.

Książka zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com